Відомі німецькі компанії активно допомагають росії у приховуванні воєнних злочинів у Маріуполі

Маріуполь

Маріуполь, що тимчасово перебуває під окупацією, страждає від численних бомбардувань, що призвели до смерті та переміщення десятків тисяч мирних жителів. Росія заявляє про масштабну реконструкцію міста, при цьому не лише російські, а й німецькі компанії відіграють свою роль у цьому процесі, як показує дослідження Monitor.

За словами німецького видання Tagesschau, росія перетворила місто на руїну. Протягом кількох тижнів російські війська окупували Маріуполь на берегах Азовського моря, голодом морили населення, не звертаючи уваги ні на пацієнтів у лікарнях, ні на цивільних, що таїлися у театрі. Багато тих, хто вижив, були вигнані російською армією. Після підняття російського прапора на зруйнованих будівлях Маріуполя розпочалися будівельні роботи у “новому” Маріуполі.

Німецькі компанії та відбудова Маріуполя: участь у проєктах на окупованих територіях

Маріуполь, який перебував під окупацією, став жертвою численних бомбардувань, в результаті яких десятки тисяч мирних жителів були вбиті або змушені залишити свої домівки. Росія оголосила про масштабну відбудову міста, але ця робота не ведеться виключно росіянами. Згідно з дослідженням журналу ARD Monitor, німецькі компанії також беруть участь у відновленні Маріуполя. На будівельних майданчиках по всьому місту можна побачити роботу, яка проводиться за участю німецьких компаній.

Knauf допомагає рф / фото: nazk.gov.ua

Одна з таких компаній – Knauf, що спеціалізується на виробництві гіпсових матеріалів і є світовим лідером у цій галузі. Засновник компанії, Ніколаус Кнауф, протягом понад 20 років виступав як почесний консул росії та підтримував зв’язки з путіним. Попри це, компанія виробляє свою продукцію в росії виключно для внутрішнього ринку, стверджуючи, що вона дотримується всіх санкцій ЄС проти росії. Однак експерти наголошують, що німецькі компанії повинні бути обережні щодо можливого військового використання їхніх будівельних матеріалів в окупованих територіях. Наприклад, один з дилерів Knauf публічно вказав на побудову житлового будинку з використанням матеріалів Knauf за дорученням Міністерства оборони рф.

Німецька компанія, заснована російським олігархом, постачає будівельні матеріали для Маріуполя

Основним акціонером компанії є російський олігарх Віктор Костянтинович Бударін, який використовував німецьку компанію як постачальника для будівельної галузі в росії. Дані митних звітів, отримані від Monitor, свідчать про те, що протягом кількох років компанія WKB Systems GmbH постачала установки для заводів, які виробляли газобетонні блоки, російській компанії, що належить Бударіну. Ймовірно, ці блоки використовувалися для будівництва, що спрямоване на зміцнення влади росії в Маріуполі.

Варто зауважити, що російські олігархи неодноразово піддавалися санкціям, але Бударін поки не входить до числа таких осіб, як і багато інших будівельних підрядників.

Експерт з санкційного законодавства, Віктор Вінклер, вважає, що є вагомі підстави для накладення санкцій на цю особу, оскільки він, ймовірно, активно сприяє зміцненню російської економіки. Це, безперечно, зацікавить Німеччину, яка має певний статус у даному контексті. Варто відзначити, що сама компанія WKB Systems GmbH не відповіла на запит журналістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *