Отримання пенсій в Україні буде по-новому

Фото: Depositphotos

Міністерство соціальної політики представило на обговорення законопроєкт про пенсійну реформу, який оприлюднено на сайті СПО об’єднань профспілок.

У пояснювальній записці зазначено, що реформа спрямована на підвищення справедливості та забезпечення достатнього рівня пенсій у солідарній системі.

“Ухвалення і реалізація законопроекту дозволить поступово усунути диспропорції між розмірами пенсій, призначених у різних роках; суттєво спростити механізм обчислення пенсії; забезпечити прямий взаємозв’язок між розміром страхових внесків, які сплачуються до пенсійної системи зайнятими особами, та розміром пенсій, які вони отримуватимуть у майбутньому”, — йдеться у тексті.

Основні положення законопроєкту:

  • Новий підхід до розрахунку пенсій: Замість використання даних про заробітну плату, розмір пенсії визначатиметься на основі суми сплачених страхових внесків.
  • Скасування максимального обмеження розміру солідарної пенсії.
  • Запровадження базової пенсії: Вона замінить поточну систему численних доплат, створюючи прозорий механізм мінімального забезпечення.

Автори зазначають, що базова частина пенсії забезпечить мінімальний рівень соціального захисту для осіб, які мають право на пенсію за віком. Розмір базової пенсії становитиме не менше 30% мінімальної зарплати (з вирахуванням податків та обов’язкових зборів).

Формула пенсії

Розмір пенсії за віком складатиметься з трьох компонентів:

  1. Базова частина.
  2. Страхова частина, яка визначатиметься залежно від суми сплачених внесків, розрахованої у балах.
  3. Доплата за відстрочку виходу на пенсію.

Бал — це розрахункова одиниця, що враховує співвідношення сплачених внесків особи за місяць до внесків, сплачених із середньої зарплати в Україні. Наприклад, внесок із середньої зарплати зараховуватиметься як 10 балів. Кабінет Міністрів встановлюватиме вартість одного балу на основі середньої зарплати за попередній рік.

Інші новації:

  • Право на пенсію для осіб, які досягли 65 років, але не мають достатнього страхового стажу. Це стосується громадян, які сплатили внесків на суму, еквівалентну 30 рокам стажу з мінімальної зарплати.
  • Розширення охоплення пенсійним забезпеченням для осіб, які не відповідають нинішнім вимогам страхового стажу.

Цей законопроєкт пропонує оновлення пенсійної системи з акцентом на її прозорість, зрозумілість та справедливість, створюючи умови для більш прямого зв’язку між сплаченими внесками та розміром майбутніх пенсій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *