Інвестиційний кейс: Максим Кріппа розповів, як побудував бізнес-імперію

З 2023 по початок 2025 року інвестор Максим Кріппа придбав у Києві БЦ “Парус”, готель “Україна” та частку девелопера DIM. Портал TopNews зібрав ключову інформацію про бізнесмена, який інвестував в економіку України $100 млн за кілька років.

Як Максим Кріппа скуповує знакову нерухомість

Як стало відомо, інвестор Максим Кріппа придбав культовий готель “Україна” через компанію ТОВ “Ола Файн” за 2,5 мільярда гривень, з урахуванням ПДВ і боргових зобов’язань. За оцінкою консультанта ринку нерухомості Олександра Носача, майбутня реновація об’єкта може коштувати понад $30 млн. В інтерв’ю Forbes він розповів, що інвестор прагне модернізувати готель, зберігши історичну автентичність будівлі, адже вважає її важливою культурною пам’яткою.

Також бізнесмен володіє одним з кращих бізнес-центрів Києва – “Парус”, та придбав історичний маєток у Козятині.

Окрім гучних угод на українському ринку, нещодавно Максим Кріппа вийшов на новий рівень у сфері житлової нерухомості — він став співвласником девелоперської компанії DIM. Це партнерство відкриває перед ним додаткові можливості для впливу на столичний ринок будівництва.

Чим володіє Максим Кріппа в ОАЕ

Ще у 2016 році бізнесмен переїхав до Об’єднаних Арабських Еміратів, побачивши у цьому шанс стратегічно закріпитись на міжнародному інвестиційному полі. За його словами, саме тоді ринок нерухомості Дубая перебував у глибокій кризі, і це стало ідеальним моментом для інвестування. З того часу вартість придбаних об’єктів у деяких випадках зросла у 5–7 разів.

На 2025 рік Кріппа володіє в Еміратах понад 100 тисячами квадратних метрів нерухомості — до його активів входять бізнес-центри, житлові проєкти, земельні ділянки та новобудови, розташовані в безпосередній близькості до Dubai Mall.

Шлях до вершини

Максим Кріппа народився у Києві, з 2016 проживав в Об’єднаних Арабських Еміратах. З 2018 знову почав інвестувати в Україну. Його поява на українському ринку нерухомості супроводжувалася стрімким зростанням інвестицій у цифрову сферу — кіберспорт, ігрову розробку та медіавиробництво. 

Зараз серед активів Кріппи — кіберспортивна команда NAVI, студія Maincast і компанія GSC Game World, що створила популярну гру S.T.A.L. K. E.R.

БЦ “Парус”

Благодійність і допомога ЗСУ

Ще однією сферою діяльності підприємця стала благодійність. У 2022 році Кріппа заснував фонд MK Foundation.

Ця організація  постачає українським військовим дрони, автотранспорт і карети швидкої допомоги. За словами аналітиків, фонд демонструє системну присутність у підтримці фронту, але сам Кріппа залишається у тіні: не веде публічних акаунтів і уникає заходів.

Зауважимо, що хоча Максим Кріппа не шукає публічності, він послідовно закріплюється в найбільш стратегічних нішах української економіки — від нерухомості до військової логістики.

Раніше повідомлялося, що Максим Кріппа став новим президентом української федерації кіберспорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *