25 лютого у Білорусії розпочались парламентські вибори, які не схожі на демократичний процес вільного волевиявлення. Але Лукашенко називає таку акцію “найчеснішими виборами у світі”.
Репресивна політика Мінська
Чотири роки тому у Білорусії відбулось тотальне “зачищення” простору від будь-яких проявів політичних організацій, потенційно не згодних з диктаторським режимом Лукашенко. Тепер уряд самопроголошеного президента наважився провести “вибори”, але не традиційним способом. “До бюлетенів внесено лише лояльних до режиму політичних кандидатів із чотирьох партій: «Білої Русі», Комуністичної партії, ЛДПР і Партії праці та справедливості. Мінськ навіть не намагався створювати видимість відкритості й не запросив міжнародних спостерігачів, мотивуючи це страхом перед спробами західних спецслужб «дестабілізувати ситуацію», – пише “Інформатор”.
Вибори без спостерігачів
Процес виборів до парламенту та органів місцевого самоврядування проходить без сторонніх спостерігачів та іноземних ексспертів. Водночас Олександр Лукашенко назвав таку політичну профанацію “справжнім святом”. Не дивно, адже результати голосування не важко передбачити наперед. Світова громадськість спостерігає за процесом та очікує на коментарі від представників європейських урядів. Є сумніви щодо визнання легітимності місцевого парламенту після такого “чесного та прозорого” виборчого процесу.
Вибори 2024 розпочались у Білорусії: що там відбувається?
Представники ГУР розповіли про ліквідацію чергового ворожого літака дальнього радіолокаційного виявлення ВКС РФ А-50У 23 лютого поблизу Приморсько-Ахтарська. Подія відбулась 23 лютого у другій половині дня, а вже ближче до вечора інформація підтвердилась.
Обурення українців цього тижня спрамоване на цивільного чоловіка відомої блогерки Тані Пренткович, який виїхав до Польщі у відрядження, але якось опинився на Мальдівах. Чоловіка випустили за кордон по службовим справам, та вже за кілька днів він опублікував у мережі фото з райського острову.
Під час нічної ракетної атаки РФ по Україні сталось влучання у Львівській області. Зокрема, гучно було у Дрогобичі. Місцева адміністрація повідомила про займання на одному з промислових об’єктів.