Студентам та школярам можна буде зарахувати волонтерство як практику

Фото: nus.org.ua

В Україні внесено зміни до законодавства про освіту та волонтерську діяльність, які інтегрують волонтерство в систему навчання. Відтепер волонтерство стане частиною освітнього процесу в школах і вищих навчальних закладах.

Це закріплено у новому законопроєкті, що змінює низку нормативних актів. За його ухвалення проголосували 298 народних депутатів. Нововведення стосуються законів “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про вищу освіту” та “Про волонтерську діяльність”.

Що зміниться у навчанні

У законах “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту” передбачено:

  • Включення волонтерської діяльності в освітній процес.
  • Забезпечення умов для підтримки та розвитку волонтерства серед учнів і студентів.
  • Підвищення престижу волонтерської роботи у суспільстві.

Додаткові положення про волонтерство включено до статей 8 і 26 закону “Про освіту” та статей 16 і 38 закону “Про повну загальну середню освіту”.

У законі “Про вищу освіту” з’явилося поняття “мотиваційний лист”, який абітурієнти мають подавати під час вступу. До нього можна включати інформацію про участь у волонтерських проектах, що підкреслює значення таких ініціатив для особистого розвитку та формування компетенцій.

Зміни в законі “Про волонтерську діяльність”

  • Волонтери отримуватимуть офіційні документи (свідоцтва), які підтверджують їхню участь у волонтерських проєктах, із зазначенням напрямків, тривалості та кількості відпрацьованих годин.
  • Волонтерська діяльність за профілем студента може бути зарахована як практика.
  • Компетенції, здобуті в процесі волонтерства, визнаватимуться як результати неформального або інформального навчання.

Кабінету міністрів України доручено впродовж місяця привести всі нормативні акти у відповідність до нових законодавчих норм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *