Тарифи Трампа можуть коштувати республіканцям контролю над Конгресом

Серед провідних республіканців зростає занепокоєння щодо політичних і економічних наслідків тарифної політики Дональда Трампа. Так, сенатор від Техасу Тед Круз попередив, що довготривала дія нових мит може спричинити економічну рецесію і поставити під загрозу виборчі позиції партії на проміжних виборах 2026 року.

Про це повідомляє Financial Times.

Сенатор Круз попередив про ризики економічного спаду через торгову війну

Круз у своєму подкасті Verdict застеріг, що ескалація торговельного протистояння може спровокувати масштабну економічну кризу. Її наслідком, за словами сенатора, стане політична поразка Республіканської партії та втратити більшість у Палаті представників, а можливо, й у Сенаті.

Паралельно з цим у Конгресі активізувалася законодавча ініціатива, яка передбачає повернення повноважень щодо тарифної політики самому Конгресу. Над відповідним законопроєктом працюють сенатори Чак Граслі (республіканець) і представник Демократичної партії, ім’я якого у публікації не зазначено. 

Закон передбачає автоматичне скасування нових мит протягом 60 днів, якщо їх не затвердять законодавці. Окрім того, передбачається механізм дострокового перегляду вже чинних тарифів.

До відома, 4 квітня до списку співавторів законопроєкту приєдналися республіканські сенатори Ліза Мерковскі, Мітч Макконнелл, Джеррі Моран і Том Тілліс. Як зауважує Financial Times, ця ініціатива є радше символічною, однак вона свідчить про поглиблення внутрішньої напруги в партії на тлі економічних ризиків.

Нагадаємо, що за два дні після оголошення мит фондовий ринок США втратив близько 5,4 трильйона доларів капіталізації. Це стало одним із найгостріших обвалів за останні роки.

Міжнародна реакція також не забарилася. Один із найбільших британських автовиробників — Jaguar Land Rover — припинив постачання автомобілів до США, щоб мінімізувати втрати через 25% мита, введені адміністрацією Трампа.

На цьому фоні, як зазначає FT, Дональд Трамп продовжив свій вікенд грою у гольф, залишивши економіку США у режимі невизначеності, що зростає.

Раніше повідомлялося, що у США очікують на візит української делегації для фіналізації угоди про надра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *