Британський посол у США Пітер Мандельсон висловив думку, що українська влада має першою погодитися на припинення бойових дій та підтримати мирну ініціативу, яку просуває Дональд Трамп.
Про це повідомляє Guardian
Лондон дистанціювався від заяви свого посла у США щодо припинення вогню Україною
За словами видання, про це дипломат заявив в інтерв’ю телеканалу ABC News. На його думку, для завершення війни необхідне “радикальне перезавантаження”, що передбачає узгодженість дій між Вашингтоном і Києвом.
Мандельсон вважає, що Україна має взяти на себе ініціативу та першою припинити вогонь, змусивши Росію реагувати. Він також зазначив, що така ідея має отримати підтримку європейських партнерів.
Однак висловлювання британського посла викликали суперечливу реакцію в політичних колах Великої Британії. Як зазначає Guardian, колишній глава МЗС Джеймс Клеверлі підкреслив, що дипломати повинні представляти офіційну позицію уряду, а не власні міркування. Він закликав прем’єра Кіра Стермера та голову МЗС Девіда Леммі висловити офіційну позицію з цього приводу.
Лідер “Ліберальних демократів” Ед Дейві також висловив невдоволення заявою посла, наголосивши, що головне завдання дипломатичного представника у Вашингтоні – забезпечувати підтримку України з боку США, а не давати поради її керівництву.
На цьому тлі британський уряд повідомив, що європейські союзники розглядають різні варіанти припинення бойових дій в Україні, але конкретні деталі поки що не розголошуються.
Нагадаємо, що Лондон і Париж розробляють власний план досягнення миру, який має стати частиною ширшої ініціативи “Коаліції охочих” – нового партнерського об’єднання, спрямованого на реалізацію потенційної мирної угоди для України.
Раніше повідомлялося, що українська армія отримала у лютому понад 100 нових видів озброєнь.