Європейський суд визнав порушення прав Павелка: Україна зобов’язана виплатити компенсацію 

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення на користь експрезидента Української асоціації футболу Андрія Павелка. Суд визнав, що його утримання під вартою було незаконним. 

Про це повідомляє сайт ЄСПЛ.

Наслідки рішення ЄСПЛ для України

Згідно з постановою суду, дії української влади суперечили Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, зокрема, пункту 4 статті 5. У документі йдеться про те, що кожен затриманий має право на оперативний судовий розгляд законності його ув’язнення та негайне звільнення у випадку визнання тримання під вартою незаконним.

Відповідно до цього ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити Павелку компенсацію в розмірі 750 євро, визнавши, що його права були порушені.

До відома, судові проблеми Павелка розпочалися у 2023 році, коли Печерський районний суд Києва відсторонив його від керівництва Українською асоціацією футболу. Чиновнику висунули звинувачення у розкраданні коштів під час будівництва футбольних полів, зокрема у придбанні штучного покриття за завищеними цінами.

У червні 2023 року Павелка заарештували, а терміни тримання під вартою неодноразово продовжували. Лише у лютому 2024 року Львівський апеляційний суд ухвалив рішення про його звільнення.

Раніше повідомлялося, що чиновники масово отримували фальшиві довідки про інвалідність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *