Володимир Гройсман

В соцмережах мені задають багато запитань по Пенсійній реформі. Відповідатиму на деякі з них.

ПИТАННЯ: Зараз пенсійний стаж становить 25 років (щоб вийти на пенсію в 60). І Ви виходили з середнього віку українців, вважаючи, що ці 25 років дадуть змогу отримувати пенсію протягом наступних 18 років. Тобто, 1,4 роки стажу — на 1 рік пенсії. Якщо підрахувати мій випадок, то до 60 років, мій стаж буде становити 41 рік. Так, спочатку я одержу більш високу пенсію. Але, як показує практика, через 2-3, максимум 5 років, вона стане на рівні мінімальної. Де ж тут справедливість?

Вікторія, м. Київ

ВІДПОВІДЬ: Шановна пані Вікторія, запропонована Урядом реформа якраз і покликана повернути справедливість по відношенню до таких людей, як Ви. Відтепер пенсія чітко залежатиме від того, як і скільки людина працювала. Той, хто все життя працював, як і Ви, буде отримувати вищу пенсію.

Пенсії відтепер більше не будуть знецінюватись і з часом, як Ви кажете, падати до мінімального рівня. Відтепер пенсії щороку будуть пераховуватись з врахуванням інфляції та росту середньої зарплати. Причому — автоматично, а не тому, що хтось з політиків буде вирішувати підвищувати людям пенсії, чи почекати до виборів. Цього більше не буде!

А для тих, хто сьогодні несправедливо все ще отримує пенсії, які не перераховувались 5 років, ми пропонуємо провести осучаснення — перерахунок до того рівня пенсій, які призначаються при нинішньому рівні зарплат. Це осучаснення торкнеться більше 5 млн пенсіонерів, а загалом з 1 жовтня майже 9 млн з-поміж 12 млн пенсіонерів отримають #ВищіПенсії.

Відновити справедливість по відношенню до людей похилого віку, до людей праці — це мета нашого уряду. А Вам бажаю здоров’я і довгих років життя!

Джерело